My rodzice, dobrze wiemy jak ważne jest zapewnienie naszym pociechom dogodnych warunków do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Urządzając pokoik dla dziecka, pragniemy stworzyć takie warunki, które nie tylko pozwolą na zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka, ale również nadadzą temu wyjątkowemu miejscu, estetyczny wygląd i oryginalny styl. Skąd czerpać inspiracje? Odpowiedź jest oczywiście bardzo prosta. Najszybszy i najprostszy sposób to czerpanie inspiracji ze stron internetowych, blogów czy portali społecznościowych. Inspiracją może się stać również przypadkowa wizyta w domu znajomych, ale również nasza bogata wyobraźnia i otwartość na nowe rozwiązania.

Czego nie może zabraknąć w pokoiku dla dziecka?

Dla większości z nas, już sam etap projektowania pokoiku przynosi dużo radości. Wiąże się to głównie z oczekiwaniem na przyjście naszego maleństwa. Jest to wyjątkowy czas dla każdego z rodziców. O czym warto pamiętać w przypadku urządzania takiego pokoiku? Przede wszystkim bardzo ważne jest, by pokój dla niemowlęcia był przytulny i wyposażony w bezpieczne meble i akcesoria. Niezbędnymi elementami są: wygodne łóżeczko, odpowiednie dla malucha przytulanki, zabawki doczepiane do łóżeczka (karuzela) oraz akcesoria do przewijania (przewijaki, komody – przewijaki). Faktem jest, że wraz z wiekiem, potrzeby naszego dziecka zmieniają się, dlatego ważne jest, aby dostosowywać warunki do etapu dojrzałości dziecka. Jeśli nasze dziecko ma już 3 latka, potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca na zabawki. Dlatego warto wyposażyć pokój o dodatkowe regały, pudełka i schowki na zabawki, tak, by wszystkie ulubione zabawki dziecka, mogły znaleźć swoje miejsce. Warto również zadbać o żywą kolorystykę (kolorowe meble, akcesoria, dywaniki, poduszki- zwierzątka). Jeśli nasza pociecha jest już w wieku nastoletnim, najważniejsze, aby pokój był funkcjonalny i zapewniał prywatność.

Nowe trendy

Oczywiste jest, że trendy stale się zmieniają, a my, żyjąc w nowoczesnym społeczeństwie, próbujemy za nimi nadążyć. W przypadku pokoików dziecięcych trendy zmieniają się równie szybko jak inne elementy naszej rzeczywistości. Wiemy jednak, że są takie rzeczy i rozwiązania, które nie bez powodu nazywamy ponadczasowymi. Te rozwiązania sprawdzają się zawsze i wszędzie, za każdym razem wzbudzając w nas równie pozytywne odczucia.

Przedstawiamy 3 najbardziej modne style, które mogą was zainspirować.

1

Styl boho

Główna zasada tego stylu brzmi: ‘’Złam reguły’’! Oznacza to łączenie ze sobą różnych stylów, kolorów, wzorów czy tkanin. Jest to dość odważny styl, i mało kto jest w stanie się na niego zdecydować. Jednak jeśli zbierzesz się na odwagę, efekt, jaki stworzysz może być niesamowity, a co najważniejsze bardzo żywy i radosny. Podstawowe cechy stylu boho w pokojach dziecięcych to: Główna zasada tego stylu brzmi: ‘’Złam reguły’’! Oznacza to łączenie ze sobą różnych stylów, kolorów, wzorów czy tkanin. Jest to dość odważny styl, i mało kto jest w stanie się na niego zdecydować. Jednak jeśli zbierzesz się na odwagę, efekt, jaki stworzysz może być niesamowity, a co najważniejsze bardzo żywy i radosny. Podstawowe cechy stylu boho w pokojach dziecięcych to: kolorowe, wzorzyste tkaniny, baldachim, plecione dywany, pompony, mnogość wzorów.

2

Syl vintage + ratan

Taki styl osiągniemy, gdy pokój dziecięcy wyposażymy w stare mebelki, ale w nowej kolorowej odsłonie. Jeśli lubisz zabawę kolorem i stylem, to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Połączenie starych, unikatowych mebli z wyrazistymi kolorami i wzorami, często kwiatowymi, nada pomieszczeniu wyjątkowy, nieco tajemniczy charakter. W tym stylu zachwycają również rattanowe elementy w postaci łóżeczek, kołysek czy malutkich krzesełek. Ogólnie plecionki w postaci makram, ratanowych mebelków, dywanów, koszy, czy żyrandoli są obecnie bardzo pożądane w pokojach dziecięcych.

3

Styl naturalny

Ten styl stał się ostatnio bardzo popularny ze względu na swoją prostotę i odniesienia do natury. W pokoikach dziecięcych zachwyca prostymi mebelkami z drewna i sklejki, neutralnymi kolorami ścian oraz naturalnymi materiałami takimi jak: kosze z trawy i drewna, bambusowe otulacze. Do bardziej szalonych rozwiązań tego stylu należy zabawa zielenią. Mogą to być wyraziste tapety z imitacją liści, lub żyw dekoracje kwiatowe.

Jeśli chodzi o dekoracje, bardzo modne w przypadku urządzania pokoików stały się tzw. namioty/teepee oraz baldachimy. Te pierwsze to po prostu małe namioty, które można postawić zarówno w pokoju, jak i ogrodzie. Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pobudzają i tak już bujną wyobraźnię. Świetnie sprawdzą się szczególnie w okresie letnim. Baldachimy to dekoracja występująca w różnych kolorach i wzorach. Jest ozdobną tkaniną wiszącą nad łóżeczkiem niemowlaka lub starszaka w kąciku bawialnianym. Jest to bardzo efektowne i niedrogie rozwiązanie. Ostatnio popularność zyskują również pastelowe, zgrabne półki BEKVÄM, można na nich wyeksponować ulubione książki dziecka. Efekt jest subtelny i stylowy. Kolejnym hitem stały się łapacze chmur i makatki, wiszące nad dziecięcymi łóżkami. Stanowią idealny element dekoracyjny każdego pokoju. Coraz więcej rodziców decyduje się również na wyraziste tapety w pokojach swoich pociech. Często taka tapeta nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter i stanowi główny element dekoracyjny. Jeśli chodzi o popularne motywy, jest nim zdecydowanie motyw z tęczą, który cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie w mediach społecznościowych.

źródła obrazów:

  • https://www.pxfuel.com/en/free-photo-xtkwt
  • https://www.pexels.com/photo/interior-of-children-bedroom-with-wooden-furniture-and-toys-and-globe-placed-on-shelves-in-room-3932930/
  • https://pl.freepik.com/darmowe-psd/pokoj-dzieciecy-z-bialym-dywanem-i-tipi_7045731.htm#page=2&query=pok%C3%B3j%20dzieci%C4%99cy&position=0KopiujPinterestFacebookTwitterPobierz68
  • https://www.pikist.com/free-photo-svplq
  • https://pl.freepik.com/darmowe-psd/pokoj-dzieciecy-z-drewnianym-lozkiem_7045859.htm#page=1&query=pok%C3%B3j%20dzieci%C4%99cy&position=16  autorstwa alexandercho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapytaj o wycenę

Napisz do nas:

Zadzwoń:

+48 667 015 518

PRB JASKOWSKI działa na rynku od 2011 roku.  Remonty i roboty budowlane realizujemy jako główny wykonawca, zapewniając odpowiedni nadzór budowlany. Specjalizujemy się w wykonywaniu robót wykończeniowych wnętrz.

Dzień dobry! Czekaliśmy na ciebie.

    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

    Copyright © 2021. All Rights Reserved.