Panele i płyty winylowe na podłogę i ścianę to nowość na rynku budowlanym, mimo tego już cieszą się dużym zainteresowaniem. Powodem ich popularności jest przede wszystkim to, że gwarantują funkcjonalność i komfort użytkowania. W tym artykule dowiecie się, czym są płyty winylowe, jakie są ich właściwości oraz dlaczego warto je wykorzystać do swoich wnętrz.

Dlaczego warto postawić na winyl?

Winyl, jest materiałem, który posiada wiele właściwości funkcjonalnych. Dzięki specjalnej warstwie wierzchniej jest niezwykle mocny, nie odbarwia się pod wypływem światła, zapewnia trwałość kolorów, ale przede wszystkim jest odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania czy uderzenia. Oprócz solidnej struktury, płyty i panele winylowe są atrakcyjne wizualnie. Z racji tego, że na obecnym rynku dostępny jest szeroki wybór wzorów, płyty winylowe mogą być idealnym uzupełnieniem aranżacji wnętrz.

Właściwości okładzin winylowych

Panele i płytki winylowe sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach prywatnych, ale również w obiektach użyteczności publicznej.

Do najważniejszych zalet okładzin winylowych możemy zaliczyć

 • Są bardzo wytrzymałe
 • Mają podwyższoną odporność na wilgoć i wodę (można je zastosować w kuchniach i łazienkach)
 • Nie posiadają szkodliwych dla zdrowia substancji
 • Zapewniają komfort chodzenia, ze względu na elastyczne, miękkie i ciepłe podłoże
 • Są produkowane tak, aby były antypoślizgowe
 • Bardzo dobrze imitują drewno
 • Mają zewnętrzną warstwę ochronną, która jest odporna na ścieranie i plamy
 • Są wytrzymałe na uderzenia i wgniecenia
 • Poprawiają warunki higieniczne pomieszczenia, ich uszczelniona powierzchnia utrudnia rozwój bakterii, a zarazem pozwala na stosowanie mniejszych ilości środków czyszczących
 • Pozwalają na szybki montaż

Gdzie montować płytki/panele winylowe?

Okładziny winylowe można wykorzystać w wielu pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą to być domowe sypialnie, salony, kuchnie, a nawet łazienki i hole. Świetnie sprawdzają się nie tylko na podłogach, ale również na ścianach. Bardzo ciekawe jest to, że panele winylowe lepiej przewodzą ciepło niż panele drewniane czy nawet płytki ceramiczne. Co więcej, ich cena w stosunku do standardowych paneli jest porównywalna

Podsumowując, zastosowanie okładzin winylowych może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapytaj o wycenę

Napisz do nas:

Zadzwoń:

+48 667 015 518

PRB JASKOWSKI działa na rynku od 2011 roku.  Remonty i roboty budowlane realizujemy jako główny wykonawca, zapewniając odpowiedni nadzór budowlany. Specjalizujemy się w wykonywaniu robót wykończeniowych wnętrz.

Dzień dobry! Czekaliśmy na ciebie.

  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

  Copyright © 2021. All Rights Reserved.